Aktualizacja 17.02.2022

Podróże z Polski do Szwajcarii

17 lutego 2022 r. zniesiono środki ochronne przy wjeździe do Szwajcarii. Osoby wjeżdżające na teren Szwajcarii nie muszą okazywać zaświadczeń o otrzymaniu szczepionki czy o statusie ozdrowieńca, nie muszą też okazywać negatywnego wyniku testu. Nie trzeba wypełniać formularza podróży.

Podróże ze Szwajcarii do Polski

Od 11 lutego 2022 osoby zaszczepione pełnym cyklem szczepienia wjeżdżające z obszaru Schengen są zwolnione z kwarantanny.

Osoby, które nie posiadają unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID, nadal podlegają kwarantannie trwającej 7 dni. Możesz zostać zwolniony z kwarantanny po wykonaniu testu,, którego wynik będzie negatywny (test PCR lub antygenowy,  wykonany do 48 h od przekroczenia granicy). Test może być wykonany bezpośrednio przed wyjazdem ze Szwajcarii lub bezpośrednio po przyjeździe do Polski. Negatywny wynik testu musi zostać przekazany do sanepidu, który potwierdza zwolnienie z kwarantanny.

 

Brak jest jakichkolwiek restrykcji dotyczących wyjazdu z Polski.

https://www.eda.admin.ch/countries/poland/pl/home/przedstawicielstwa/ambasada-warszawie/covid.html

 

 
Narzędzie do sprawdzania wymogów związanych z wjazdem do Szwajcarii

Władze szwajcarskie stworzyły praktyczne narzędzie internetowe pozwalające sprawdzić wymogi dotyczące wjazdu do Szwajcarii. Na podstawie odpowiedzi na kilka pytań podpowiada ono, jakie dany podróżujący ma obowiązki. 

 

Wszelkie przydatne informacje i zalecenia dotyczące COVID-19 dostępne są pod następującymi adresami:

 

 Należy pamiętać, iż przy powrocie do Polski należy wypełnić Kartę Lokalizacji Podróżnego.

Szczegóły odnośnie powrotu do Polski odnaleźć można tu