VALLNORD – Ośrodek narciarski w Andorze

Arrinsal Andora

Jeden z dwóch ośrodków narciarskich położonych w Andorze. Arinsal i Pal, do których można dostać się gondolkami wyruszającymi z centrum uroczych miasteczek La Massana i Arinsal, to dwa sektory narciarskie połączone nowoczesną 50-osobową koleją linową. Doliny Vallnord to perfekcyjnie przygotowane trasy narciarskie i najlepsze warunki śniegowe w Księstwie.
Sektory Arinsal i Pal oferują łącznie 70 km tras na wysokości 1 550 – 2 560 m n.p.m. Znajdziemy tu 4 trasy czarne (bardzo trudne), 16 tras czerwonych (trudne), 15 tras niebieskich (łatwe) i 7 tras zielonych (bardzo łatwe) oraz najwyższej klasy snowpark. Sektor jest wręcz stworzony dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Początkującym na pewno do gustu przypadną stoki zaprojektowane specjalnie do nauki jazdy, ogródki śnieżne oraz teren przystosowany do bezpiecznej jazdy z całą rodziną. Pozostali narciarze docenią zróżnicowane i co najważniejsze niezatłoczone stoki w Andorze.

Zobacz mapę tras narciarskich – VALLNORD

ARCALIS - Ośrodek narciarski w Andorze

Ukrytym skarbem Andory jest spokojny, położony na wysokości 1 950 – 2 625 m n.p.m., oferujący 30 km długich tras sektor Arcalis. Miejscowi zgodnie odpowiadają, że to najlepsze miejsce dla narciarzy i freeriderów w Andorze. To właśnie tutaj znajduje się jedna z najznakomitszych tras, na której co roku organizowane są zawody będące częścią freeridowego World Tour. To także miejsce, gdzie dobrze jeżdżący narciarze i snowboardziści mogą spróbować swoich sił, uczestnicząc w wyprawie heliskiing. Dla wszystkich spragnionych mocnych wrażeń przygotowano dodatkowe atrakcje takie jak: speedriding, jazda śnieżnymi skuterami, psie zaprzęgi czy wyprawy na rakietach śnieżnych, a także nasz faworyt, czyli panoramiczny 10-minutowy lot śmigłowcem nad Pirenejami. Arcalis przyłączyło się do ośrodka Grandvalira. Można kupić karnet tylko na sektor Arcalis bądź jeździć w Arcalisie na karnecie Grandvaliry.

Arcalis Andorra

Zobacz mapę tras narciarskich – ARCALIS

GRANDVALIRA - Ośrodek narciarski w Andorze

Andorra Grandvalira

Grandvalira – drugi obok Vallnord ośrodek narciarski Andory. Ośrodek obejmuje sześć stacji narciarskich: Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig i Pas de la Casa, które połączone są ze sobą siecią ponad 60 nowoczesnych wyciągów. Oferują one ponad 200 km tras narciarskich, które położone są na wysokości 1 710 – 2 560 m n.p.m. Niewątpliwą zaletą tego regionu jest możliwość przemieszczania się pomiędzy wszystkimi stacjami bez konieczności odpinania nart! Każdy narciarz znajdzie tu coś dla siebie. Trasy są zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Rozległość i różnorodność terenów narciarskich gwarantuje wspaniałą jazdę zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Na ambitnych miłośników białego szaleństwa czekają tu trasy z homologacją FIS, heliski oraz tereny freeride. Początkujący i lubiący bardziej rekreacyjną jazdę znajdą tu szerokie, łagodne trasy, na których mogą cieszyć się długimi zjazdami, podziwiając jednocześnie okoliczne krajobrazy. Grandvalira oferuje 14 tras bardzo łatwych (zielone), 21 tras łatwych (niebieskie), 26 tras trudnych (czerwone) i 6 tras bardzo trudnych (czarne).

Zobacz mapę tras narciarskich – GRANDVALIRA

Andora z lotu ptaka

Zainteresowała Cię nasza oferta i chcesz z nami pojeździć na nartach w Andorze?
Zarezerwuj już teraz wybrany przez siebie termin poprzez szybki formularz.